web analytics

Codziennie dokonujemy wyborów, codziennie coś się dzieje. Ale skąd mamy wiedzieć, co będzie miało na nas bezpośredni wpływ?

Znikąd. Tego się nie dowiesz, to się okaże dopiero w praktyce.

Ludziom się wydaje, że największy wpływ na ich życie mają te duże i ważne decyzje jak np. kierunek studiów, z kim się związać, gdzie zamieszkać, czy się w ogóle urodzić i takie tam. Długo rozmyślają nad tym, co wybrać. Bo wiedzą, że to całkiem odmieni ich życie.

Tylko że… nie zawsze.

Bywa, że podejmujemy jedną z takich ważnych decyzji i… wszystko jest takie samo. Niby zaczynamy coś nowego i ma to jakiś tam wpływ na naszą codzienność, ale właśnie – jakiś tam. A poza tym wszystko jest po staremu.

Bo największe zmiany w naszym życiu są dziełem przypadku.

Tak naprawdę twoje życie może odmienić wszystko. I zazwyczaj bywa tak, że to coś niewielkiego całkiem je zmieni. Wyjdziesz na moment do sklepu osiedlowego i spotkasz kogoś, kto zaproponuje ci wymarzoną pracę. Kupisz przypadkiem za dużo pomidorów i trzeba coś będzie z nimi zrobić, a skończy się to tak, że założysz fabrykę ketchupu. Albo tak jak ja – obejrzysz jeden film i wywróci on twoje życie totalnie do góry nogami. 

Problem w tym, że nie wiemy, które małe decyzje będą dla nas ważne. Trzeba podejmować je, próbować i po prostu czekać na to, co będzie dalej. A to się może okazać zarówno jutro, jak i za dziesięć lat. Ważne jest tylko to, żeby pamiętać, że każda taka zmiana prowadzi do czegoś dobrego, nawet jeśli na początku wygląda to zupełnie inaczej.

Nie szukaj jednak tych przypadków na siłę, bo ich nie znajdziesz. One przychodzą same. Wtedy, kiedy się tego w ogóle nie spodziewasz. A i tak o tym, czy coś zmieniło twoje życie, dowiesz się dopiero po fakcie.