web analytics

Bywają w życiu takie chwile, gdy siadamy i zaczynamy analizować wszystko, co nam się do tej pory przytrafiło. A potem ze zdumieniem odkrywamy, że łączy się to w logiczną całość, a na dodatek wiele rzeczy się powtarza.

Ostatnio trochę się u mnie wydarzyło i zaczęłam to sobie wszystko podsumowywać. Odkryłam, że wszystko jest ze sobą powiązane, że wiele rzeczy było pewnego rodzaju znakami, zapowiedziami tego, co będzie dalej, że nic nie wydarzyło się przypadkowo. Jestem w ogromnym szoku.

Przeznaczenie to bardzo ciekawy temat i krążą na ten temat różne teorie. Niektórzy wierzą, że nasze życie jest zaplanowane od początku do końca, inni w to, że pewne decyzje determinują to, co będzie dalej, a jeszcze inni w ogóle w nie nie wierzą. Pomysł, że tak naprawdę nie mamy na nic wpływu, wydaje mi się absurdalny, dużo bardziej podoba mi się teoria z punktami zwrotnymi w naszym życiu. Tylko problem w tym, że te punkty są zazwyczaj wtedy, gdy się ich nie spodziewamy i dotyczą rzeczy na pierwszy rzut oka błahych. W moim życiu tak właśnie było, że o tym, co jest teraz, zadecydowało to, co wydawało się nieważne. Oczywiście potem były większe decyzje, ale jeśli coś już się zaczęło, to tak naprawdę nie mamy żadnego wyboru, bo zdecydowaliśmy już dawno.

Bardzo interesujące są kalki w życiu. Rzadko coś się powtarza identycznie, zazwyczaj są jakieś różnice w szczegółach, ale najczęściej taki sam pozostaje tylko ogólny zarys. Najciekawsze jednak jest to, że nie zawsze są to kalki z naszego życia, czasami są to kalki z życia kogoś nam bliskiego, ale najbardziej zadziwiające są te z fikcyjnych historii. To brzmi czasami absurdalnie, ale znam takie przypadki i wiem, że się zdarzają. I co zabawne, to właśnie tego typu kalki lubią się powtarzać najbardziej dokładnie. Można powiedzieć, że ci ludzie czymś się kiedyś zachwycili i podświadomie do tego dążyli. Nie zgadzam się. Wiele rzeczy dzieje się bez naszego wpływu, więc nie możemy do nich dążyć w żaden sposób. Czasami w życiu po prostu coś na nas spada.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że te wszystkie kalki, nawiązania, znaki i inne widzimy dopiero po jakimś czasie. Zazwyczaj wręcz niemożliwe jest, aby zrozumieć od razu, dokąd nas to wszystko zaprowadzi. Czasami czujemy, że coś jest dla nas takim znakiem, ale i tak nie potrafimy tego odczytać. A gdy po jakimś czasie wszystko staje się jasne, to jesteśmy w szoku, że tego nie widzieliśmy.

Jeśli coś zrobiło na was ogromne wrażenie to na pewno nie jest to przypadkowe. Warto wtedy usiąść i zastanowić się, jaki to może mieć cel. Podobnie z większością zdarzeń w waszym życiu. Raz na jakiś czas dobrze jest przeanalizować sobie swoje dotychczasowe życie i poszukać różnych powiązań, znaków czy kalek. Nawet jeśli nic większego nam to nie da, to zapewniam, że jest przy tym sporo zabawy.